pirinç diyeti

Pirinç Diyeti

Kilo vermek adına uygulanan en ilginç yöntemlerden biri olan çiğ pirinç yutma hareketi ile gerçekten iştahınızı azaltabileceğinizi biliyor muydunuz?

Pirinç yutarak nasıl zayıflanır? Pirinç yutmak kilo vermeyi kolaylaştırır mı? Pirincin faydaları neler? İşte pirinç yutmanın zayıflamadaki mucizevi etkisi…

Bu yöntem çabuk acıkan kişilerin hem motivasyonunu diri tutmak hem de içindeki nişasta sayesinde enerjiyi koruyan bir diyet yöntemi olarak açıklanabilir. Çünkü kilo vermede en büyük etken motivasyondur.

Peki Pirinç Gerçekten Kilo Vermekte Kullanılabilir mi?

Hali hazırda zaten yağsız haşlama pirinçler fitness amaçlı kullanılıyor. Burada anlatılan yöntem ise midenize sert pirinç tanelerini göndererek hem midenizi aldatmak hem de bir sonraki hedef için beklemeyi sağlamaktır. Bu yöntem sarımsak yutmak, mercimek yutmak veya pamuk yutmak gibi placebo yöntemlerden birisidir. Siz reklam altyazılarında geçtiği gibi: Hareketli olacaksınız ve yediklerinize dikkat edeceksiniz.

Pirinç Diyeti ile Kaç Kilo Verebilirsiniz?

Burada alınan program ile 8 ila 12 kilo arası iki ay sonunda kilo verebilirsiniz. Ancak bu iki ay sonrasında benzer bir diyet programı uygulamadan önce en az altı ay geçmesini beklemeli ve bu arada dengeli beslenmelisiniz.

Pirinç Diyeti Programı

Aslında çok basit: İlk gün bir pirinç ile bir bardak su alarak başlıyorsunuz. Daha sonra ikinci gün iki pirinç tanesi… derken bunu otuz taneye kadar çıkararak otuz gün devam ediyorsunuz. Otuz gün sonra artık azaltarak devam ediyoruz. Dolayısıyla 60 gün sonra kürümüz bitmiş oluyor. Bu arada bol su ve yürüyüş ihmal edilmiyor. Bu esnada kendinizi iyi takip edin. Çok düşük ihtimal de olsa sizi rahatsız edebilir. Bu 60 günün sonunda en az altı ay bir daha denemeyin.

Sonuçta Mucize Yok

Mucize diyet diye birşey yok. Bunu unutmayın. Kendinize dikkat edin. Sonuçlarınızı bize yorumlardan veya instagram hesabımızdan gönderin. Pirinciniz de yoksa doğal Terme Pirinci gönderebiliriz. Kendinize iyi bakın.

 

Paylaşın:

Yorum Yok

Yorum Bırak